Radionica "Abakus"

U četvrtak 14. septembra 2017. godine održana je radionica mentalne aritmetike "Abakus" kojoj su prisustvovali učenici trećeg razreda Osnovne škole "Josif Kostić" iz Leskovca

Ovu aktivnost u saradni sa Naučnim klubom Centra za stručno usavršavanje realizuje škola Mentalne aritmetike Malac Genijalac Leskovac.

Škola Mentalne aritmetike Malac Genijalac predstavlja poseban program edukacije namenjen zdravom razvoju dečijeg mozga. Cilj programa je da dete maksimalno probudi svoje mentalne kapacitete, povećavajući sopstveni intelekt i emocionalnu inteligenciju. Mentalni razvoj se postiže na zabavan i razigran način, zasnovan na tri ključne stvari: računanje abakusom, mentalna aritmetika i didaktičke igre.  Program je namenjen deci od 4. do 12. godine, jer je u tom periodu dečiji mozak najaktivniji. Svojim posebnim metodama i tehnikama omogućuje aktiviranje obe moždane hemisfere i stavljanje u funkciju celog kapaciteta mozga (Total Brain Development Program).