Konferencija za medije povodom početka projekata iz oblasti promocije nauke

U Centru za stručno usavršavanje u obrazovanju danas je organizovano potpisivanje Ugovora o realizaciji projekata iz oblasti promocije i popularizacije nauke za 2017.godinu.

Projekti koji će se realizovati u Centru za stručno usavršavanje su iz oblasti: hemije, fizike i ekologije. Aktivnosti će biti organizovane u narednih nekoliko meseci.

Osnivanjem Naučnog kluba Centra za stručno usavršavanje, nastavnici su dobili priliku da uz podršku Centra za promociju nauke predstave svoje ideje van okvira učionice i škole i time pomognu promociji nauke. Ovim aktivnostima omogućićemo da se što veći broj učenika uključi u radionice i predavanja.

Projekti koji su dobili podršku su:

1.„Dodir hemije i fizike“ – autori i realizatori Vesna Stojanović, prof. hemije, Dragana Marković, prof. hemije, Dragan Stošić, prof. fizike i Predrag Stojanović, prof. Fizike

2.     „Pogled kroz Galilejev teleskop“ – autori i realizatori: Dragan Stošić, prof.fizike, Predrag Stojanović, prof.fizike i Vojislav Grujić, dipl. astrofizičar. Ovaj projekat se realizuje i u Naučnom klubu u Knjaževcu

3.     „Zelena akcija“ – autori i realizatori: Dragan Tanić, profesor razredne nastave i Marijana Pešić, prof. geografije

4.     „Element u pokretu“ – autori i realizatori: Zoran Ilić, profesor razredne nastave, Vesna Stojanović, prof. hemije i Dragana Marković, prof. hemije. Ovaj projekat se realizuje i u Naučnom klubu u Novom Pazaru

5.     „Škola fizike“ – autor i realizator: Jovan Božuta, student fizike na Fizičkom fakultetu u Beogradu i saradnik Istraživačke stanice Petnica.