Naučni kamion u Leskovcu 07. - 11.jun 2017.godine

U periodu od 7. do 11.juna je u Leskovcu bio postavljen Naučni kamion Centra za promociju nauke u kome su svim ljubiteljima nauke bili dostupni razni sadržaji.

Puno interesantnih predavanja, kreativnih radionica, zanimljivih ogleda i interaktivnih postavki iz oblasti hemije, fizike, biologije, istorije, astronomije arheologije, matematike... Veliki broj prezadovoljnih posetilaca svih starosnih grupa i fenomenalna atmosfera obeležili su dane boravka kamiona u našem gradu.

Poseta Naučnog kamiona, je finansirana u okviru evropskog projekta „Noć istraživača“. Koordinator projekta je Institut za biološka istraživanja „Siniša Stanković“, Univerziteta u Beogradu, a partneri su Prirodno-matematički fakultet, Univerziteta u Nišu, Zavod za zaštitu spomenika Kragujevac i Centar za promociju nauke, Beograd.

Naučni klub Centra za stručno usavršavanje u obrazovanju iz Leskovca aktivno učestvovao u programu kamiona svakodnevnim radionicama, izložbama, prezentacijama i predavanjima.