Promocija knjige "Šta biljka zna: vodič kroz svet čula"

U Centru za stručno usavršavanje u obrazovanju je juče održana promocija knjige "Šta biljka zna:vodič kroz svet čula".

Autor ovog izdanja koje je nedavno objavio Centar za promociju nauke je Danijel Šemovic, profesor i dekan Fakulteta bioloških nauka Univerziteta u Tel Avivu, jedan od vodećih svetskih molekularnih biologa, kao i uspešan naučni komunikator.

Na promociji su o knjizi govorili prevodilac knjige dr Dragana Matekalo, naučni saradnik sa Instituta za biološka istraživanja „Siniša Stanković“, dr Branislav Šiler, viši naučni saradnik sa Instituta za biološka istraživanja „Siniša Stanković“, kao i Tanja Adnađević, rukovodilac Sektora za programske aktivnosti Centra za promociju nauke.

Koristeći aktuelna naučna saznanja, ova knjiga naglavačke okreće naše uobičajeno viđenje života biljaka. Od poznavanja Zemljine teže do reagovanja na svetlost, dodir i mirise, ”Šta biljka zna” nam pokazuje kako su nam biljke sličnije nego što možemo da pretpostavimo, istovremeno razotkrivajući mnoge raširene zablude.